piątek, 18 września 2015

Jednym ze sposobów poprawy naszego zdrowia jest MASAŻ

Zdrowie uważane jest przez ludzi za dobro najcenniejsze i bez wątpienia wysoko umieszczone na szczycie wartości. Kiedy spotkamy się z bliskimi praktycznie zawsze życzymy sobie zdrowia. 

    Jednocześnie sposób traktowania własnego zdrowia przez większość społeczeństwa budzi głębokie zaniepokojenie. Przyjmuje się, że wśród czynników warunkujących zdrowie w 50%, decydującą rolę odgrywa styl życia (czyli wiedza zdrowotna i postępowanie) a pozostałe czynniki to biologiczne 15% (dziedziczne), środowiskowe 20% i medyczne 15%.
       Masaż jest najlepszym sposobem by zregenerować cały organizm. Poprawia Kondycję fizyczną naszego ciała, rozluźnia napięte mięśnie, wycisza, odpręża a przede wszystkim uwalnia od bólu.

Ograniczenia ruchomości naszego ciała i ból daje nam sygnał ,że coś się dzieje, że nasze ciało jest zmęczone ciągłą eksploatacją. Organizm daje znać że już czas zwolnić i zadbać o siebie.Niestety bardzo często zagłuszamy te sygnały zażywając tabletki bądź zastrzyki, które w pozorny sposób pomagają,a tak naprawdę to zakłócają sygnały z naszego organizmu.
      Życie jest za krótkie by zaniedbać zdrowie, a myślenie, że "na emeryturze odpocznę" to już złudzenie. Według moich spostrzeżeń osoby po 53 roku życia odczuwają poważne dolegliwości kręgosłupa, są to zmiany min. zwyrodnieniowe, dyskopatie, skoliozy.NIE MOŻEMY CZEKAĆ AŻ TO NASTĄPI....

Chcemy żyć jak najdłużej i zawsze czuć się zdrowo. Dlatego też powstała koncepcja założenia tego Bloga. Chciałabym pokazać w jaki sposób możemy czuć się zdrowo i wyglądać lepiej .

Na moim blogu pragnę podzielić się moją wiedzą na temat zdrowia a przede wszystkim jak o nie dbać by go nie stracić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz